Робочий візит працівників Академії на презентацію криміналістичної техніки та обладнання від компанії Foster+Freeman Ltd (Великобританія)

 

5-6 лютого 2020 року працівники відділу підготовки прокурорів з процесуального керівництва та криміналістичного забезпечення досудового розслідування Національної академії прокуратури України, відвідали презентацію новітніх досягнень криміналістичної техніки та обладнання для виявлення і дослідження речових доказів компанії Foster+Freeman Ltd (Великобританія).

 

Національну академію прокуратури України на заході представляли начальник відділу підготовки прокурорів з процесуального керівництва та криміналістичного забезпечення досудового розслідування інституту спеціальної підготовки Академії Юрій Дьомін, старші викладачі цього відділу –  Ігор Рогатюк, Борис Лук’янчиков, Ірина Мезенцева та викладачі – Олександр Свірін, Іван Шевченко та Олександр Яковлєв.

 

Під час вказаного заходу британськими фахівцями було проведено ряд криміналістичних досліджень в проведенні яких взяли участь представники Академії, що особисто надали на дослідження зразки речових доказів. До уваги учасників, організаторами було запропоновано огляд новітньої техніки для виявлення прихованих відбитків пальців рук, визначення автентичності документів та криміналістичних доказів,  а також було опрацьовано методологію проведення окремих видів експертиз.

 

Найбільшу зацікавленість в ході презентації викликала технологія відновлення прихованих відбитків RECOVER LFT (Latent Fingerprint Technology). Цей інноваційний метод дозволяє відновлювати відбитки пальців з поверхонь металів, які раніше були надзвичайно важко чи неможливо обробити, в тому числі з використаних боєприпасів і ножів. Вказана технологія використовує процес хімічного покриття для проявлення відбитків пальців на цілому ряді складних для виявлення поверхонь, включаючи ті, що піддавалися впливу експерементального нагрівання (відстріляні гільзи, металеві залишки вибухових пристроїв) та предмети, які були протерті чи вимиті для запобігання ідентифікації. Зацікавленість присутніх, також викликала новітня удосконалена лінійка приладів для виявлення, фіксування та дослідження  криміналістичних слідів.

 

У заході також взяли участь представники Офісу Генерального прокурора, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства юстиції України та експертні установи України.

 

 

Прес-секретар Національної академії прокуратури України

 

 

 

Тронько Ольга