Фінальна зустріч учасників навчального курсу за темою «Заборона неналежного поводження в правоохоронних, безпекових та інших примусових контекстах»

7 лютого 2020 року у Національній академії прокуратури України відбулася фінальна зустріч для учасників першого курсу, який розпочався у рамках Проєкту Ради Європи «Посилення імплементації Європейських стандартів прав людини в Україні за темою «Заборона неналежного поводження в правоохоронних, безпекових та інших примусових контекстах».

 

Захід відкрив ректор Національної академії прокуратури України Олександро Толочко, який у своїй промові акцентував увагу на специфіці обраної теми курсу та висловив ідею щодо створення окремої структури, яка має  розслідувати окреслену в курсі класифікацію злочинів.

 

«Онлайн освіта – дієвий інструмент, який надає можливість бути професіоналами у своїй справі, адже у реаліях сучасного світу не можна зупинятися ні на секунду для того, щоб бути «профі» важливо постійно розвиватися та навчатися. Надзвичайно важливо, що слухачі курусу мали змогу вивчати уніфіковані європейські стандарти та кращі практики», – зазначив ректор Національної академії прокуратури України Олександр Толочко.

 

Початок курсу відбувся 4 жовтня 2019 року для представників юридичних професій – адвокатів, прокурорів, слідчих ДБР. Проведені навчальні заняття стали унікальним продуктом спрямованим на удосконалення практичної діяльності представників юридичних професій. Курс було запущено на онлайн-платформі Ради Європи «HELP» для систематизованого зібрання інформації та матеріалів, що дало змогу слухачам курсу детально вивчити обрану тематику.

 

 

Цей навчальний курс був розроблений фахівцями з Ради Європи та вже кілька років виконує важливу просвітницьку місію для правників з усієї Європи. Авторами української адаптації курсу виступили: начальник відділу дослідження проблем прокурорської діяльності у сфері міжнародного права та впровадження практики Європейського суду з прав людини науково-дослідного інституту Академії Вероніка Плотнікова (сертифікований тренер програми «HELP» Ради Європи), начальник відділу підвищення кваліфікації прокурорів з питань запобігання корупції інституту підвищення кваліфікації прокурорів Академії Зоя Загиней-Заболотенко (тьютор курсу),

 

провідний науковий співробітник відділу дослідження проблем прокурорської діяльності у сфері міжнародного права та впровадження практики Європейського суду з прав людини науково-дослідного інституту Академії Дмитро Лотюк (тьютор курсу) та старший викладач відділу підвищення кваліфікації прокурорів з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях інституту підвищення кваліфікації прокурорів Академії Ольга Подільчак (тьютор курсу).

 

 

Метою Проєкту Ради Європи «Посилення імплементації Європейських стандартів прав людини в Україні» є підтримка впровадження законодавчого регулювання та практик, орієнтованих на захист та дотримання прав людини в Україні, шляхом забезпечення їх відповідності європейським стандартам та підвищення операційної спроможності представників юридичних професій та національних інституцій із захисту прав людини.

 

 

Фінальну зустріч було присвячено опитуванню аудиторії, оцінці результатів проходження курсу учасниками, аналізу типових помилок для його подальшого доопрацювання з метою надання доступу всім бажаючим його пройти в онлайн форматі. Курс буде доопрацьовано за результатами пілотування та згодом відкрито для усіх зацікавлених правників. Ініціатива підтримується у межах проєкту Ради Європи «Посилення імплементації європейських стандартів прав людини в Україні»  у співпраці Ради Європи з Державним бюро розслідуваньОфісом Генерального прокурора та Національною асоціацією адвокатів України .

 

 

Прес-секретар Національної академії прокуратури України

Тронько Ольга