Участь викладачів Академії в семінарі у прокуратурі Житомирської області

18 грудня 2019 року в прокуратурі Житомирської області для керівників місцевих прокуратур, їх заступників та прокурорів місцевих прокуратур відбувся навчальний семінар «Актуальні питання підтримання прокурором обвинувачення в суді», модератором якого був начальник відділу підтримання обвинувачення в суді прокуратури Житомирської області Юрій Козлов.

 

Також у заході взяв участь прокурор відділу підтримання обвинувачення в суді прокуратури Житомирської області Денис Стемковський.

 

На запрошення керівництва прокуратури Житомирської області викладачі відділу підготовки прокурорів з підтримання публічного обвинувачення в суді інституту спеціальної підготовки Національної академії прокуратури України Олена Полегенька та Аревік Абрамянц виступили з доповідями.

 

Зокрема, Аревік Абрамянц окреслила основні аспекти реалізації прокурором процесуальних повноважень при застосуванні запобіжних заходів під час судового провадження. Доповідач проаналізувала практику Європейського суду з прав людини з цього питання та звернула увагу присутніх на необхідність уникнення аналогічних порушень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у кримінальному судочинстві.

 

 

Водночас  Олена Полегенька звернула увагу прокурорів на правильне застосування норм матеріального та процесуального законодавства у кримінальних провадженнях, пов’язаних із звільненням осіб від кримінальної відповідальності.

 

На заході було надано рекомендації, спрямовані на вирішення проблем, які виникають у процесі підтримання публічного обвинувачення в суді прокурорами.

Халімончик Богдан