Підготовлено одинадцятий у поточному році випуск журналу «Вісник прокуратури»

Черговий номер видання вийшов друком напередодні професійного свята працівників прокуратури та Міжнародного дня боротьби з корупцією. З огляду на це першим у добірці вміщено матеріал про суттєві результати антикорупційної діяльності правоохоронних органів Дніпропетровщини, яких вдалося досягти завдяки координаційним заходам прокуратури.

 

Тему координаційної діяльності продовжила Юлія Пасічна («Наявність у прокурора координаційних повноважень із протидії злочинності та можливість їх реалізації») з пропозицією внесення змін до нормативно-розпорядчих актів стосовно завдань, принципів і форми координації, порядку прийняття рішень та обов’язковості їх виконання.

 

Також автори цього випуску журналу звернулися до питань сутності зміни обвинувачення прокурором (Богдан Цвігун, Марина Соловей «Зміна обвинувачення прокурором як форма реалізації диспозитивності») й процесуальних документів, які при цьому необхідно складати (Валерій Севрюков «Форма та зміст процесуальних документів прокурора при зміні, висуненні додаткового обвинувачення та відмові від підтримання обвинувачення в суді»).

 

Актуальні питання кваліфікації правопорушень і доказування у кримінальному судовому провадженні висвітлено у статтях: «До питання кваліфікації порушень Правил безпеки дорожнього руху у стані алкогольного сп’яніння» Вячеслава Брисова й Дарини Євтєєвої, «Чи завжди хабародавець та хабароодержувач є корупціонерами?» Наталії Ярмиш, «Доказування у кримінальному судовому провадженні у справах про злочини у сфері перешкоджання професійній діяльності журналістів» Валерія Севрюкова та Юлії Безмащук.

 

Проблему пенсійного забезпечення та перерахунку пенсій прокурорсько-слідчим працівникам, яким пенсію нараховано відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 5 листопада 1991 року, порушує Микола Вовк.

Халімончик Богдан