Участь представників Академії у засіданні Наглядової ради з питань доступу до правосуддя

18 листопада 2019 року в режимі відеоконференції відбулося засідання Наглядової ради з питань доступу до правосуддя регіонального проєкту «Доступ жінок до правосуддя: виконання Стамбульської конвенції та інших європейських стандартів ґендерної рівності», що реалізується у рамках програми Ради Європи та Європейського Союзу «Партнерство заради належного врядування».

 

Національну академію прокуратури України на засіданні представили директор науково-дослідного інституту Георгій Попов, старший викладач відділу підготовки прокурорів з процесуального керівництва та криміналістичного забезпечення досудового розслідування інституту спеціальної підготовки Кристина Арушанян та науковий співробітник відділу міжнародного співробітництва та комунікацій управління організаційно-аналітичного забезпечення та контролю Катерина Усик.

 

Участь у конференції також взяли науковці з Вірменії, України, Грузії, Азербайджану, Білорусі, Республіки Молдови, а також представники Ради Європи та Європейської комісії.

 

Під час заходу відбулося обговорення проблематики доступу жінок до правосуддя, протидії домашньому насильству, вироблення механізмів і рекомендацій щодо взаємодії установ та організацій із забезпечення ґендерної рівності.

 

Метою проєкту «Доступ жінок до правосуддя: виконання Стамбульської конвенції та інших європейських стандартів ґендерної рівності» є посилення доступу до правосуддя жінок, особливо, тих які постраждали від насилля.

 

Досягнення ґендерної рівності є ключовим елементом у реалізації місії Ради Європи, суть якої – захищати права людини, підтримувати демократію та забезпечувати принцип верховенства права. Ґендерна рівність передбачає рівні права для жінок і чоловіків, дівчат і хлопців, а також їх однакову значущість, можливості, обов’язки та участь у всіх сферах суспільного й особистого життя.

 

Регіональні проєкти в рамках програми «Партнерство заради належного врядування» об’єднують учасників із шести країн (Вірменія, Азербайджан, Грузія, Республіка Молдова, Україна та Білорусь) за принципом рівний-рівному, такі проекти фінансує, головним чином, ЄС та фінансує і реалізує Рада Європи.

 

Цей регіональний проєкт спрямований на формування позитивної динаміки для подальшого впровадження реформ правосуддя в країнах Східного партнерства, а також підвищення рівня обізнаності його представників щодо європейських стандартів. Рівноправний діалог поглиблює співпрацю та налагоджує зв’язки між суддями, прокурорами, представниками міністерств юстиції та адвокатськими об’єднаннями.

 

Прес-секретар Національної академії прокуратури України

Тронько Ольга