Участь представника академії у Форумі ООН з питань підприємницької діяльності та прав людини

25-27 листопада 2019 року перший проректор з навчально-методичної та наукової роботи Національної академії прокуратури України, доктор юридичних наук, старший науковий співробітник, габілітований доктор правничих наук (Республіка Польща) Сергій Мінченко, взяв участь у щорічному Форумі Організації Об’єднаних Націй (ООН) з питань підприємницької діяльності та прав людини, що пройшов у Женеві (Швейцарія).

 

Форум Організації Об’єднаних Націй (ООН) з питань підприємницької діяльності та прав людини 2019 року особливо актуальний для державних інституцій як потенційний інструмент дотримання прав людини. Протягом трьох днів понад 2000 експертів, практиків та лідерів обговорили плани по виконанню обов’язку держави захищати права людини.

 

Форум Організації Об’єднаних Націй (ООН) з питань підприємницької діяльності та прав людини є глобальною платформою для підведення підсумків та обміну досвідом у сфері реалізації основоположних принципів підприємницької діяльності в аспекті прав людини.  Цей захід є найбільшою щорічною міжнародною зустріччю з питань бізнесу та прав людини, що створює унікальний простір для діалогу про тенденції, труднощі та найкращі практики в галузі запобігання негативних наслідків підприємницької діяльності для прав людини та боротьби з ними між представниками урядів, підприємництва, громадського суспільства, міжнародних організацій та груп населення чиї права було порушено.

 

В тексті Керівних принципів ООН зазначено, що забезпечення доступу до ефективних засобів правового захисту є частиною зобов’язання держави захищати від порушень прав людини, пов’язаних з підприємницькою діяльністю, і обговорення діяльності держави має бути присвячено всьому спектру заходів, від попередження до відшкодування збитку, саме тому на Форумі було розглянуто дії, які державам необхідно зробити для сприяння дотриманню прав людини комерційними підприємствами, включаючи приведення в порядок власних справ та формулювання чітких стимулів для відповідального ведення підприємницької діяльності.

 

На Форумі ООН з питань підприємницької діяльності і прав людини делегація України зробила офіційну заяву: «2019 рік став для нас переломним. У січні Україна заявила про початок роботи з імплементації Керівних принципів ООН з бізнесу і прав людини. У цьому ж році Україна підготувала Національне базове оцінювання з бізнесу і прав людини. Воно є першим необхідним кроком. Ми будемо продовжувати дії у цьому напрямі».

 

Прес-секретар Національної академії прокуратури України 

Халімончик Богдан