Робоча зустріч науковців Академії з представниками Проєкту ЄС «Право-Justice»

14 серпня 2019 року в Національній академії прокуратури України проведено робочу зустріч науковців Академії з представниками Проєкту Європейського Союзу «Право-Justice».

 

  

 

Проєкт ЄС «Право-Justice» є продовженням Проєкту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», реалізованого у 2014-2017 роках. За сприяння Проєкт ЄС «Право-Justice» створено Раду з питань судової реформи, розроблено Стратегію реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки і План дій щодо реалізації положень Стратегії. Ключовими досягненнями Проєкту ЄС «Право-Justice», серед іншого, повне перезавантаження судової влади шляхом добору нових суддів до Верховного Суду та судів першої інстанції, а також проведення ретельного оцінювання діючих суддів.

 

  

 

На сьогодні Проєкт ЄС «Право-Justice» в межах своєї діяльності проводить комплексну оцінку виконання Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки та Плану дій щодо реалізації положень Стратегії.

 

У ході робочої зустрічі було досягнуто домовленостей про співпрацю Проєкту ЄС «Право-Justice» з Національною академією прокуратури України щодо здійснення спільної оцінки органів прокуратури за такими напрямами діяльності «Підвищення незалежності та автономії прокурорів», «Підвищення компетенції прокурорів», «Оптимізація компетенцій у кримінальних розслідуваннях», «Підвищення підзвітності», «Підвищення прозорості діяльності».

 

  

 

Оцінку заходів, що стосуються діяльності органів прокуратури за визначеними напрямами, здійснюють міжнародний експерт Віргініюс Сабутіс та національний експерт Ольга Дубінська.

 

Основними партнерами Проєкту ЄС «Право-Justice» є Вища рада правосуддя, Вища кваліфікаційна комісія суддів України, Верховний Суд, Міністерство юстиції, Генеральна прокуратура, Національна асоціація адвокатів України, Асоціація приватних виконавців, Нотаріальна палата та інші інституції правосуддя.

 

Тронько Ольга