Підготовлено Пам’ятку щодо забезпечення функціонування української мови як державної в органах прокуратури

Пам’ятка щодо забезпечення функціонування української мови як державної в органах прокуратури / уклад.:                       С.І. Мінченко, О.В. Нітенко, І.М. Козьяков, Н.С. Наулік, О.В. Шум; за ред. М.В. Лошицького. Київ: Національна академія прокуратури України, 2019. 36 с.

 

ISBN 978-617-7500-94-9

 

Пам’ятку щодо забезпечення функціонування української мови як державної в органах прокуратури підготовлено у зв’язку зі схваленням Верховною Радою України 25 квітня 2019 року Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», що набрав чинності 16 липня цього року.

 

У виданні стисло викладено положення вказаного законодавчого акта щодо: покроковості набрання ними чинності; сфер суспільного життя, у яких українська мова має використовуватись як державна; кола працівників прокуратури, які зобов’язані володіти державною мовою; порядку складання іспиту на рівень володіння державною мовою;  мови нормативно-правових актів і публічних заходів; основних правил юридичної техніки та помилок, яких можна припуститися у мові юридичних текстів; вимог до використання у роботі програмного забезпечення під час виконання професійних обов’язків; адміністративної відповідальності за порушення вимог Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

 

Пам’ятка стане в пригоді, зокрема, для прокурорів і державних службовців прокуратури, які підвищують кваліфікацію, кандидатів на посаду прокурора, які проходять спеціальну підготовку в Національній академії прокуратури України.

 

Детальніше зі змістом видання можна ознайомитись за

Халімончик Богдан