У Національній академії прокуратури України відбувся дводенний правовий практикум

09 та 10 липня 2019 року в Національній академії прокуратури України відбувся дводенний правовий практикум «Правові позиції Європейського суду з прав людини та Суду Європейського Союзу. Право на мирне володіння майном: європейський та національний досвід», акредитований Експертною радою з питань акредитації та сертифікації при Національній асоціації адвокатів України.

 

  

 

 

Відкрив захід ректор Національної академії прокуратури України, доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Михайло Лошицький, який щиро привітав учасників правового практикуму і побажав усім наснаги, успіху і конструктивної роботи. «Бажаю, щоби час, проведений у стінах Національної академії прокуратури України, пройшов із користю для кожного, і всі учасники наукового заходу збагатилися новими думками, ідеями і знаннями», – наголосив Михайло Лошицький.

 

  

 

На пленарному засіданні правового практикуму з вітальним словом до присутніх звернувся почесний гість заходу представник Президента України у Верховній Раді України, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, заслужений діяч науки і техніки України Руслан Стефанчук, який зазначив, що сьогоднішній захід є дуже важливим, оскільки об’єднав людей справи, людей, які прагнуть до змін у країні, і присвячений обговоренню актуальних питань правової реформи в державі: реформи конституційних засад, реформи судоустрою, реформи правоохоронних органів, а також питань, пов’язаних із перехідним правосуддям на окупованих територіях. Крім того, Руслан Стефанчук наголосив, що працівники Національної академії прокуратури України та кожен присутній учасник цього правового практикуму – це фахівці високого рівня, які мають необхідні знання, навички та вміння у цих сферах, і запросив присутніх долучитися до дискусій і участі в заходах, що проводяться Національною академією прокуратури України, юридичним журналом «Право України», юридичним порталом «Ratio Decidendi» та іншими професійними організаціями.

 

  Модераторами практикуму були: перший проректор з навчально-методичної та наукової роботи Національної академії прокуратури України, доктор юридичних наук, старший науковий співробітник, габілітований доктор правничих наук (Республіка Польща) Сергій Мінченко та професор кафедри Київського національного університету імені Тараса Шевченка, адвокат, доктор юридичних наук Вікторія Рєзнікова.

 

Обговорення проблемних питань, порушених у ході роботи практикуму, відбулося під час панельних дискусій: «Правові позиції Суду Європейського Союзу» та «Правові позиції ЄСПЛ. Право на мирне володіння майном: європейський та національний досвід». У дискусіях взяли участь судді, представники Міністерства юстиції України, працівники органів прокуратури України, науковці, адвокати, провідні вчені, викладачі закладів вищої освіти. Крім того, більше двохсот фахівців у галузі права спостерігали за науковим заходом онлайн.

 

  

 

У ході роботи практикуму із доповідями виступили такі провідні вчені та практики: професор кафедри порівняльного і європейського права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, експерт проєкту Association4U, доктор юридичних наук Ксенія Смирнова («Правові позиції суду ЄС щодо застосування та дії угод про асоціацію з ЄС; Застосування угоди про асоціацію між Україною та ЄС у судовій практиці України»); доцент кафедри порівняльного і європейського права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, експерт проєкту Association4U, кандидат юридичних наук Олена Святун («Правовий статус та юрисдикція суду Європейського Союзу: структура суду; склад суду; юрисдикція суду; практика суду в різних галузях права ЄС); доцент кафедри права Європейського Союзу Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого, доктор юридичних наук Тетяна Комарова («Механізм захисту прав приватних осіб у суді Європейського Союзу»), член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, член науково-консультативних рад при Верховному Суді, Конституційному суді України та Національній асоціації адвокатів України, кандидат юридичних наук, доцент, заслужений юрист України Олександр Дроздов («Загальні питання застосовності статті 1 Першого протоколу Конвенції: автономне значення поняття майна, законні очікування та види майна і майнових інтересів (за матеріалами практики ЄСПЛ»));

 

начальник відділу дослідження проблем прокурорської діяльності у сфері міжнародного права та впровадження практики Європейського суду з прав людини науково-дослідного інституту Національної академії прокуратури України, кандидат юридичних наук Вероніка Плотнікова («Окремі аспекти застосування статті 1 Першого протоколу: соціальні виплати, реституція, конфіскація»); приватний виконавець виконавчого округу міста Києва Ігор Наконечний («Виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини»; суддя Великої Палати Верховного Суду, доктор юридичних наук, доцент Олена Кібенко («Практика Великої Палати Верховного Суду: перегляд судових рішень за виключними обставинами); заступник Міністра юстиції України, Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина («Правові позиції Європейського суду з прав людини у справах про мирне володіння майном»); експерт проєкту Ради Європи, сертифікований тренер програми HELP Ради Європи, доцент кафедри порівняльного і європейського права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат юридичних наук Алла Федорова («Право на соціальні виплати та пенсії у практиці ЄСПЛ: питання їх скасування та зменшення розміру»).

 

 

 

Дводенний правовий практикум «Правові позиції Європейського суду з прав людини та Суду Європейського Союзу. Право на мирне володіння майном: європейський та національний досвід» відбувся на високому організаційному та науковому рівнях. Обрана тема правового практикуму послугувала вагомим підґрунтям для конструктивного обміну думками, плідного обговорення порушених проблемних питань, а також шляхів їх вирішення.

 

Організаторами правового практикуму виступили: Національна академія прокуратури України, юридичний журнал «Право України» та юридичний портал «Ratio Decidendi», співорганізатором − Національна асоціація адвокатів України.

Тронько Ольга