Підготовлено четвертий у поточному році випуск журналу „Вісник прокуратури”

У номері надано офіційну інформацію про зустрічі Генерального прокурора України з Надзвичайним і Повноважним Послом Турецької Республіки в Україні та представниками Українсько-Арабської ділової ради, візит делегації Генеральної прокуратури України до Королівства Іспанія. Висвітлено питання співпраці органів прокуратури з міжнародними організаціями й установами, а саме: імплементації у Прокуратурі Харківської області спільного з Консультативною місією ЄС проекту оцінювання ефективності роботи прокурорів; участі представників Генеральної прокуратури України у підбитті підсумків реалізації міжнародного проекту МАТRА, спрямованого на розбудову інституту пробації в Україні; співпраці Генеральної прокуратури України з міжнародними партнерами у сфері судової психіатрії.

 

Ідеться також про вжиття заходів Генеральною прокуратурою України з посилення профілактики дитячих правопорушень, поновлення прав дітей, притягнутих до адміністративної відповідальності, активну діяльність із реформування правосуддя стосовно дітей, результати роботи Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України за І квартал 2019 року.

 

Читачі зможуть ознайомитись також із методикою розслідування кримінальних проваджень щодо викрадення військового майна, вчиненого військовими службовими особами шляхом зловживання службовим становищем (ч. 2 ст. 410 КК України), питаннями, які стосуються участі прокурора у судовому процесі за оновленим процесуальним законодавством України, протидії корупції, відповідальності за порушення вимог фінансового контролю.

 

У рубриці „Сьогодення” два матеріали – „Прокуратура Луганської області ефективно діє попри складні умови збройного протистояння на сході України” та „П’ять років боротьби військової прокуратури Західного регіону України з наслідками воєнного конфлікту”, а рубрика „Акцент” представлена статтею „Прокуратура Вінницької області стоїть на захисті інтересів держави”.

 

У рубриці „Академія” – Юрій Луценко „Ви будете змінювати прокуратуру, щоб вона служила державі та людям” (висвітлено урочистості з нагоди завершення навчання зі спеціальної підготовки кандидатів на посаду прокурора, яке тривало протягом року, та другий добір слухачів, які проходитимуть спецпідготовку).

 

Вміщено у номері й інформацію про науково-практичні заходи, зокрема: конференцію „Бізнес і конфлікти – 2019. Рейдери. Конкуренти. Тіньовий ринок”, на якій обговорено питання стосовно практичного досвіду захисту активів від рейдерських атак; семінар із питань удосконалення інформаційних систем, що відбувся у Генеральній прокуратурі України; круглий стіл „Доктринальні засади правоохоронної діяльності та правосуддя” (проходив у Прокуратурі Луганської області); правовий практикум „Забезпечення конституційного права на захист у кримінальному провадженні”, який проведено на базі Національної академії прокуратури України). Анонсовано проведення в Академії І Міжнародної науково-практичної конференції „Захист прав людини: міжнародний та вітчизняний досвід (16 травня 2019 року) і круглого столу „Державна служба в Україні: шляхи реформування” (22 травня 2019 року).

 

Представлено інформацію про п’ять книг, підготовлених науковцями Академії, які відзначені дипломами І, ІІ та ІІІ ступенів на Всеукраїнському конкурсі на краще правниче видання, а також нові книги, які вийшли друком у Національній академії прокуратури України.

 

Халімончик Богдан