Завершення навчання зі спеціальної підготовки кандидатів на посаду прокурора

12 квітня 2019 року в Національній академії прокуратури України відбулися урочисті заходи з нагоди першого випуску зі спеціальної підготовки кандидатів на посаду прокурора.

 

 

Протягом року 248 кандидатів на посаду прокурора проходили спеціальну підготовку в Академії, отримували знання та набували навичок практичної діяльності, навчалися складанню процесуальних документів, освоювали ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, вивчали питання процесуального керівництва, прокурорського нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, підтримання публічного обвинувачення, представництва прокурором інтересів держави в суді.

 

 

До навчального процесу були залучені експерти Консультативної місії Європейського Союзу, Ради Європи, Міжнародного комітету Червоного Хреста, судді, практичні працівники органів прокуратури.

 

 

У заході взяли участь Генеральний прокурор України Юрій Луценко, голова Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Віталій Грушковський, голова Ради прокурорів України Михайло Місюра, старший радник із питань прокуратури Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Джонатан Рател, адвокат, баристер, експерт Коледжу судових інів Пітер Біркетт, радник з правових питань проекту Ради Європи „Подальша підтримка реформ кримінальної юстиції в Україні” Офісу Ради Європи в Україні Олександр Дворніченко, старший радник з питань прокуратури Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Карін Сігстедт.

 

 

З вітальним словом виступив ректор Академії Михайло Лошицький, який привітав слухачів із завершенням проходження спеціальної підготовки.

 

Генеральний прокурор України Юрій Луценко, звернувшись до майбутніх прокурорів, зазначив: «Пишаюся тим, що нам вдалось пройти цей складний, але необхідний не тільки для органів прокуратури, а й суспільства шлях, який є досягненням для прокуратури… Хочу висловити подяку передусім керівництву та викладацькому колективу Академії, а також нашим міжнародним партнерам, які долучилися до цього першого в Україні навчального процесу… Протягом року Академія доклала максимум зусиль для отримання вами не тільки теоретичних, а й практичних знань… Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів, фахівці органів прокуратури та судової влади зробили усе можливе, щоб сьогодні суспільство отримало прокурорів, які будуть служити закону України… Ви – ключова ланка системи законності в Україні. Хочу побажати всім нам спільних перемог, яких так потребує наша країна».

 

 

Кандидати на посаду прокурора, які пройшли спеціальну підготовку, отримали свідоцтва.

 

 

Від імені слухачів інституту спеціальної підготовки Академії виступив Євген Морозов, який висловив подяку Генеральному прокурору України, керівництву та викладацькому складу Академії за високий рівень організації проведення навчання, застосування сучасних навчальних методик і доброзичливу атмосферу.

Халімончик Богдан