Відкриття навчання зі спеціальної підготовки кандидатів на посаду прокурора

16 квітня 2019 року у Національній академії прокуратури України відбулися урочисті заходи з нагоди відкриття спеціальної підготовки кандидатів на посаду прокурора.

 

 

На заміщення вакантних посад прокурорів зараховано 345 осіб, які успішно склали кваліфікаційний іспит і протягом одного року проходитимуть спеціальну підготовку в Академії з метою отримання знань та навичок практичної діяльності на посаді прокурора.

 

 

У заході взяли участь Генеральний прокурор України Юрій Луценко, ректор Національної академії прокуратури України Михайло Лошицький, голова Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Віталій Грушковський, керівник компоненту з верховенства права Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Фабіан Льовенберг, старший радник з питань прокуратури Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Кароліна Ріус Аларко.

 

До слухачів з вітальним словом з нагоди відкриття спеціальної підготовки звернувся ректор Академії.

 

 

Генеральний прокурор України Юрій Луценко наголосив, що незабаром результати спеціальної підготовки кандидатів на посаду прокурора будуть оцінені суспільством. Сьогоднішні слухачі з ґрунтовними професійними знаннями, з новою ментальністю та компетенціями поповнять ряди прокурорів. Високий професійний потенціал науково-викладацького складу Національної академії прокуратури України тому сприятиме.

 

Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Віталій Грушковський висловив впевненість, що Академія за підтримки Генеральної прокуратури України та міжнародних партнерів забезпечать навчання кандидатів до зразка європейського прокурора.

 

Керівник компоненту верховенства права Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Фабіан Льовенберг, старший радник з питань прокуратури Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Кароліна Ріус Аларко також запевнили про підтримку представниками міжнародного суспільства таких прагнень.

 

Під час навчання заплановано проведення занять з усіх напрямів прокурорської діяльності. Викладачі Академії розробили курси лекцій, практичні та тренінгові заняття, на яких будуть розглядатись питання процесуального керівництва досудовим розслідуванням, підтримання прокурором публічного обвинувачення, процесуального керівництва прокурором проведення негласних слідчих (розшукових) дій, прокурорського нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, представництва прокурором інтересів держави в суді. Також увага буде акцентована на питаннях організації роботи в органах прокуратури України, професійної етики, психології прокурорської діяльності. Слухачі зможуть оволодіти навичками складання процесуальних документів, ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань.

 

До навчання будуть залучатися досвідчені прокурори, судді, інші фахівці. Питання впровадження практики Європейського Суду з прав людини в прокурорську діяльність розглядатимуться під час тренінгів, в яких візьмуть участь експерти Ради Європи, Консультативної місії Європейського Союзу та ООН.

 

 

Халімончик Богдан