Відбувся круглий стіл, присвячений діяльності органів прокурорського самоврядування та Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів

29 січня 2019 року в Національній академії прокуратури України для заступників керівників місцевих прокуратур організовано круглий стіл з актуальних питань функціонування органів прокурорського самоврядування та Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

 

 

Захід провів заступник начальника відділу підготовки прокурорів з організації роботи в органах прокуратури Інституту спеціальної підготовки Академії, кандидат юридичних наук Валерій Кравчук. До участі у круглому столі були запрошені голова Ради прокурорів України Михайло Місюра та начальник відділу організаційної та аналітичної роботи управління організаційного забезпечення діяльності (секретаріат) Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Департаменту кадрової роботи та державної служби Генеральної прокуратури України Світлана Микитин.

 

 

Під час круглого столу слухачі мали змогу отримати інформацію про законодавче регулювання і практичну реалізацію завдань прокурорського самоврядування та органів, які забезпечують діяльність прокуратури.

 

 

Голова Ради прокурорів України Михайло Місюра розповів про організацію роботи органів прокурорського самоврядування, роз’яснив особливості реалізації Радою визначених законодавством повноважень, а також висловив власну позицію щодо перспектив майбутньої реорганізації місцевих прокуратур та законодавчої неузгодженості у сфері присвоєння класних чинів прокурорам та заробітної плати, прийняття окремих законопроектів про внесення змін і доповнень до Закону України «Про прокуратуру». Крім того, поінформував, які саме зміни та доповнення внесені за результатами роботи всеукраїнської конференції прокурорів (20 – 21 грудня 2018 року), до Кодексу професійної етики та поведінки прокурорів, Регламенту всеукраїнської конференції прокурорів, Положення про Раду прокурорів України та Положення про порядок роботи Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

 

 

Представник секретаріату Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Світлана Микитин акцентувала увагу на організаційних питаннях роботи секретаріату Комісії, що виникають на різних стадіях дисциплінарних проваджень щодо прокурорів та під час розгляду інших питань, віднесених до компетенції Комісії. Були надані відповіді слухачам щодо взаємодії Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів із Радою прокурорів України, статистичних даних про кількість та результати розгляду дисциплінарних скарг на прокурорів у 2018 році, співвідношення прийнятих та оскаржених рішень Комісії до суду та Вищої ради правосуддя.

 

 

У завершальній частині заходу було анонсовано початок відеотрансляцій засідань Комісії через її новий веб-сайт з сучасним інтерфейсом та популярні мережі відеохостингу.

 

Володимир Воїнов