Відбулась VІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Протидія злочинності: теорія та практика»

Відбулась VІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Протидія злочинності: теорія та практика»

26 жовтня 2018 року  в Національній академії прокуратури України розпочала роботу VІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Протидія злочинності: теорія та практика». Цей захід міжнародного рівня Академія організувала спільно з Генеральною прокуратурою України, Науково-дослідним інститутом вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса Національної академії правових наук України, Консультативною місією Європейського Союзу в Україні й Офісом Ради Європи в Україні.

Захід відкрив ректор Національної академії прокуратури України Михайло Лошицький, який наголосив, що прокуратура є центральним органом держави, покликаним  протидіяти злочинності, у зв’язку з чим висловив сподівання щодо плідності роботи конференції та корисності рекомендацій, які будуть вироблені.

 

 

Із вітальними словами до присутніх звернулися заступники Генерального прокурора Анжела Стрижевська та Євгеній Єнін.

Анжела Стрижевська висловила побажання, щоби темою конференції стало саме питання ефективності боротьби зі злочинністю: «Крім наукових тенденцій ефективної боротьби зі злочинністю, хотілося б, щоб темою сьогоднішнього заходу було впровадження досягнень науки у практичну діяльність». Адже, як вона зазначила: «Ми працюємо для збереження безпеки громадян, їх здоров’я, честі та гідності…»

Євгеній Єнін наголосив на важливості міжнародного співробітництва у сфері протидії злочинності. Вказав, що важливою ланкою у вирішенні цього питання є Національна академія прокуратури України, яка забезпечує, зокрема, мовну підготовку працівників прокуратури, що сприяє пришвидшенню обміну інформацією під час міжнародного співробітництва та суттєво впливає на результати розслідування злочинів цієї категорії.

Із вітальним словом звернулася до присутніх старший радник з питань прокуратури Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Кароліна Ріус Аларко, яка наголосила на важливості співпраці Консультативної місії Європейського Союзу з органами державної влади України в сфері боротьби з організованою злочинністю.

 

 

Вітала учасників конференції та ділилася досвідом своєї країни у напрямі протидії злочинності проректор Академії правоохоронних органів при Генеральній прокуратурі Республіки Казахстан Роза Досимбекова, яка висловила подяку за запрошення взяти участь у цьому заході й сподівання, що робота конференції стане внеском у реалізацію нових ідей.

Привітав присутніх на конференції і професор кафедри кримінального права Національної академії внутрішніх справ, голова Координаційного бюро з проблем кримінології Національної академії правових наук України, голова міського осередку Всеукраїнської громадської організації «Асоціація кримінального права України»  Василь Шакун, який передав вітання учасникам заходу від керівництва Національної академії внутрішніх справ і Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса НАПрН України. «Тільки у тісній співпраці можна стабілізувати стан злочинності у державі», – наголосив він.

 

 

Ректор Академії Михайло Лошицький вказав, що проведення VІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Протидія злочинності: теорія та практика» присвячено річниці утворення Національної академії прокуратури України. З цієї нагоди працівникам Академії було вручено Грамоту Генерального прокурора, гостям і науковцю Академії – відзнаку «Національна академія прокуратури України», також працівників Академії заохочено Грамотою та Подякою ректора.

 

 

Михайло Лошицький запросив присутніх до роботи заходу.

 

 

Учасники конференції, серед яких відомі вчені, зокрема Олександр Костенко, Олександр Ярмиш, Ігор Копотун, Антон Монаєнко, Наталія Ярмиш, Марія Островська, обговорили питання сучасної української кримінології, концепції «антикримінальних лещат» як доктринальної основи забезпечення правопорядку в Україні, антикримінального ресурсу сучасного українського суспільства, корупційних ризиків і шляхів їх усунення, завуальованого вимагання неправомірної вигоди, залучення захисника у спеціальному кримінальному провадженні (in absentia), протидії злочинності через вдосконалення процесуального статусу потерпілого, кримінальної відповідальності й інших заходів кримінально-правового характеру в системі протидії злочинності в Україні, законного затримання та арешту особи за порушення митних правил і контрабанду з урахуванням практики Європейського суду з прав людини, перспектив розвитку міжнародного співробітництва у протидії злочинності, а також проблеми, що впливають на успішне розслідування та судовий розгляд справ організованої злочинності.

 

Халімончик Богдан