Круглий стіл: Перевищення повноважень працівниками поліції та незаконне затримання

Круглий стіл: Перевищення повноважень працівниками поліції та незаконне затримання

27 липня 2018 року у місті Києві відбувся круглий стіл „Перевищення повноважень працівниками поліції та незаконне затримання”, організований Комітетом захисту прав людини при Національній асоціації адвокатів України.

 

 

На заході були присутні представники Апеляційного суду міста Києва, Міжвідомчого науково-дослідного центру проблем боротьби з організованою злочинністю Ради Національної безпеки і оборони України, науковці Національної академії внутрішніх справ, практикуючі адвокати.

 

Національну академію на круглому столі представили старші викладачі відділу підготовки прокурорів з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях Інституту підвищення кваліфікації прокурорів  Олег Карпенко та  Ігор Сказко.

 

Під час заходу відбулося обговорення низки питань, зокрема щодо неправомірної поведінки працівників правоохоронної системи та застосування превентивного механізму до затриманих, визначення межі між перевищенням повноважень і катуванням, сучасної практики у справах про перевищення службових повноважень, застосування фізичного та морального впливу під час затримання.

 

Ключові висновки та рекомендації, отримані за результатами роботи круглого столу, стануть корисними під час проведення навчання з підвищення кваліфікації прокурорів і спеціальної підготовки кандидатів на посаду прокурора у Національній академії прокуратури України.

Томіленко Дмитро