Круглий стіл: Актуальні питання збирання речей і документів стороною обвинувачення у кримінальному провадженні

Круглий стіл: Актуальні питання збирання речей і документів стороною обвинувачення у кримінальному провадженні

13 липня 2018 року в Національній академії прокуратури України відбувся круглий стіл «Актуальні питання збирання речей і документів стороною обвинувачення у кримінальному провадженні».

 

Участь у заході взяли представники Національної академії прокуратури України та Генеральної прокуратури України.

 

 

Заступник Генерального прокурора Анжела Стрижевська привітала присутніх і наголосила на актуальності теми круглого столу для діяльності органів прокуратури. «Тема збирання речей і документів стороною обвинувачення у кримінальному провадженні є доволі актуальною, адже інколи невизнання зібраних доказів прокурором нівелює всю його титанічну працю», – зазначила заступник Генерального прокурора.

 

Ректор Академії Михайло Лошицький привітав усіх із початком роботи круглого столу та висловив сподівання, що робота заходу буде плідною. «Будь-яка проблема має бути висвітлена і обговорена. Сьогодні ми зібралися, щоб озвучити ці проблеми і знайшли шляхи їх вирішення. На осінь ми запланували проведення більш грандіозної конференції за цією тематикою, після чого я сподіваюся, що ми ініціюємо дієві пропозиції до чинного законодавства», – зазначив ректор Академії.

 

Модераторами сесій заходу виступили проректор Національної академії прокуратури України, доктор юридичних наук, професор, габілітований доктор правничих наук Сергій Мінченко та прокурор відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих управління спеціальних розслідувань Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Олександр Божко.

 

 

Прокурор відділу процесуального керівництва у кримінальних  провадженнях слідчих управління спеціальних розслідувань Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Олександр Божко окреслив правову природу вимоги слідчого та прокурора про витребування речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок у порядку, передбаченому в статті 93 КПК України.

 

Андрій Ширяєв – прокурор відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих управління спеціальних розслідувань Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України презентував тему «Тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Чи є стаття 162 КПК України імперативною нормою?».

 

Прокурор відділу з координації розслідування злочинів у сфері легалізації (відмивання) коштів та фінансування тероризму управління нагляду за додержанням законів органами Державної фіскальної служби України  Департаменту нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності Генеральної прокуратури України Світлана Андрусишин розповіла про здобуття доказів стороною обвинувачення у ході розслідування фінансових кримінальних правопорушень та презентувала міжнародний досвід отримання речей і документів у кримінальному провадженні.

 

 

Олег Баулін – викладач відділу підготовки прокурорів з нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство, Інституту підвищення кваліфікації прокурорів Національної академії прокуратури України, кандидат юридичних наук, доцент презентував тему «Витребування і отримання стороною обвинувачення відомостей щодо підозрюваного, місцезнаходження якого невідоме».

 

Заступник начальника відділу підготовки прокурорів з підтримання публічного обвинувачення в суді Інституту підвищення кваліфікації прокурорів Національної академії прокуратури України, кандидат юридичних наук Василь Козій висвітлив питання збирання речей і документів стороною обвинувачення під час судового розгляду кримінального провадження.

 

Олександр Яковлєв – головний науковий співробітник відділу науково-методичного забезпечення участі прокурорів у кримінальному провадженні Науково-дослідного інституту Національної академії прокуратури України  презентував тему «Механізм реалізації ухвал про тимчасовий доступ до речей і документів.  Строки звернення їх до виконання».

 

Томіленко Дмитро