Відкриття навчання зі спеціальної підготовки кандидатів на посаду прокурора

Відкриття навчання зі спеціальної підготовки кандидатів на посаду прокурора

16 квітня 2018 року в Національній академії прокуратури України відбулося відкриття навчання зі спеціальної підготовки кандидатів на посаду прокурора.

 

 

 

До резерву на заміщення вакантних посад прокурорів зараховано 308 осіб, які протягом одного року проходитимуть спеціальну підготовку в Академії з метою отримання знань та навичок практичної діяльності на посаді прокурора, складання процесуальних документів, вивчення правил прокурорської етики. Спеціальна підготовка завершиться складанням кандидатом на посаду прокурора іспиту.

 

 

 

У заході взяли участь Генеральний прокурор України Юрій Луценко, ректор Національної академії прокуратури України Михайло Лошицький, голова Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Віталій Грушковський, голова Ради прокурорів України Михайло Місюра, керівник компоненту з верховенства права Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Фабіан Льовенберг, експерт Офісу Ради Європи в Україні Ольга Дубінська.

 

«Сьогодні серед вас 78% тих, хто не працювали в органах прокуратури, але бачили її і позитив, і негатив і будуть змінювати ситуацію на краще. Хочеш змін – стань їх частиною. Вашим завданням буде забезпечувати те, чого люди давно чекають – порядок і справедливість, закон і відповідальність», – наголосив Юрій Луценко.

 

 

 

Зазначимо, що для забезпечення добору кандидатів на посаду прокурора на конкурсних засадах у період з 07.08.2017 по 15.09.2017 здійснено прийом документів від 727 кандидатів. До участі в анонімному тестуванні було допущено 593 кандидата, з яких на тестування з’явилося 492 кандидата. Виконання практичного завдання здійснювало 438 кандидатів. Комісією було затверджено список кандидатів на посаду прокурора місцевої прокуратури, які успішно склали кваліфікаційний іспит. До резерву на заміщення вакантних посад прокурорів зараховано 308 осіб.

 

 

​Під час навчання заплановано проведення занять з усіх напрямів прокурорської діяльності. Викладачі Академії розробили курси лекцій, практичні та тренінгові заняття, на яких будуть розглядатись питання процесуального керівництва досудовим розслідуванням; підтримання прокурором публічного обвинувачення; процесуального керівництва прокурором проведення негласних слідчих (розшукових) дій; прокурорського нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, представництва прокурором інтересів держави в суді.

 

​Також увага буде зосереджена на питаннях організації роботи і управління в органах прокуратури України, професійній етиці, психології прокурорської діяльності. Слухачі зможуть оволодіти навиками складання процесуальних документів, ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань.

 

​Питання впровадження практики Європейського Суду з прав людини в прокурорську діяльність будуть розглянуті під час тренінгів, до проведення яких планується залучення експертів Ради Європи, Консультативної місії Європейського Союзу та ООН.

 

Томіленко Дмитро