Робочий візит до Академії правосуддя Республіки Туреччина

Робочий візит до Академії правосуддя Республіки Туреччина

10-15 вересня 2017 року відбувся робочий візит представників Національної академії прокуратури України в Академію правосуддя Республіки Туреччина у м. Анкара.

 

 

Національну академію прокуратури України представляли проректор Академії Олександр Толочко, начальник відділу підготовки прокурорів з підтримання державного обвинувачення в суді Людмила Петровська, начальник відділу науково-методичного забезпечення прокурорської діяльності у сфері запобігання та протидії корупції Зоя Загиней, начальник відділу аспірантури та докторантури Андрій Спаський, заступник начальника відділу підготовки прокурорів з представництва інтересів громадянина або держави в суді Оксана Севрук, заступник начальника відділу підготовки та підвищення кваліфікації державних службовців органів прокуратури Анатолій Горзов, заступник начальника відділу науково-методичного забезпечення участі прокурорів у кримінальному провадженні Науково-дослідного інституту Академії Кристина Арушанян, викладач відділу підготовки прокурорів з підтримання державного обвинувачення в суді Наталія Топчий, науковий співробітник відділу міжнародних зв’язків Анастасія Павленко.

 

 

Під час робочого візиту делегація Академії ознайомилася з особливостями навчання, умовами проживання, матеріально-технічною базою Академії правосуддя. Сторони обмінялися досягненнями у різних сферах своєї діяльності, обговорили напрями подальшої співпраці, а також підписання договору про співпрацю між двома закладами під час візиту Академії правосуддя Турецької Республіки до Національної академії прокуратури України, який заплановано на 9-13 жовтня, 2017 року.

 

Крім того, на базі Академії правосуддя для представників Академії прокуратури було проведено лекції на тему: «Методи підготовки суддів та прокурорів» суддя Ахмет Такчі; «Система прокуратури Республіки Туреччина»  прокурор Доган Кайя; «Повноваження прокурорів щодо поліції та жандармерії» та «Методи дослідження місця скоєння злочину та порядок залучення експертів» прокурор Мехмет Їлмаз; «Статус прокурора під час судового розгляду  справи», «Роль прокурора в діяльності суду» та «Прокурорський нагляд за додержанням законів у місцях позбавлення або обмеження волі» прокурор Ахмет Акча.

 

 

Делегація Академії здійснила ознайомчий візит до Офісу  Генерального прокурора при Касаційному суді Туреччини, де представники мали нагоду зустрітися з заступником Головного прокурора при Касаційному суді Саїн Халілом Адігузелем. Під час зустрічі Турецька сторона розповіла про структуру, обов’язки та повноваження суду  під час судових проваджень у цивільних та кримінальних справах, а також про особливості розгляду апеляційних та касаційних скарг.

 

 

Представники Академії відвідали Конституційний та Касаційний суди Туреччини, де вони мали можливість ознайомитися із структурними особливостями роботи верховних судів Турецької Республіки, відмінностями правової системи Туреччини та України. Цікавим фактом було те, що на національному рівні впродовж останнього року посилилася довіра до органів судової влади Туреччини, а саме, до Конституційного Суду.

 

 

Під час візиту до Міністерства юстиції Турецької Республіки сторони обмінялися досвідом з питань правового забезпечення, участі Міністерства юстиції Туреччини в процесі підготовки, навчання та підвищення кваліфікації суддів та прокурорів, зокрема, Міністерство має повноваження щодо призначення, затвердження та звільнення представників судів та прокуратур.

 

 

Наприкінці ознайомчого візиту до Академії правосуддя Турецької Республіки в проректора Національної академії прокуратури України Олександра Толочка взяли інтерв’ю, під час якого він від імені керівництва Академії та членів делегації подякував приймаючій стороні за позитивний обмін досвідом, теплий прийом, а також наголосив на продовжені співпраці в професійній сфері.

Александр Метельченко
Александр Метельченко