Круглий стіл «Транскордонна співпраця: проблеми та шляхи їх вирішення»

28-29 вересня 2017 року в Одесі триває засідання ІІ регіонального круглого столу  «Транскордонна співпраця: проблеми та шляхи їх вирішення», організованого на базі військової прокуратури Південного регіону України у співпраці з Національною академією прокуратури України.

 

 

Участь у форумі беруть народні депутати України, представники посольств, консульств, правоохоронних органів, провідних наукових закладів Польщі, Болгарії, Федеративної Республіки Німеччини, Словаччини, Туреччини, Молдови, Румунії, України, а також представників Комітету ООН, ОБСЄ, Консультативної місії Європейського Союзу в Україні, Одеської обласної державної адміністрації, обласної ради, інших зацікавлених органів та міжнародних інституцій.

 

Національну академію прокуратури України на заході представляють ректор Іван Присяжнюк, заступник директора Науково-дослідного інституту Олександр Шамара, начальник відділу науково-методичного забезпечення діяльності військових прокуратур Віталій Чубко та головний науковий співробітник цього відділу Сергій Люлько, старший викладач відділу мовної підготовки Анастасія Маркелова та науковий співробітник міжнародного відділу Анастасія Павленко.

 

З  вітальним словом до учасників звернувся заступник Генерального прокурора – Головний військовий прокурор Анатолій Матіос. Він зазначив, що демократичні процеси, які розпо­чалися в Україні, є тим фундаментом, на якому мають здійснюватися зміни у внутрішній та зовнішній політиці, економіці та безпеці.

 

Як підкреслив Головний військовий прокурор, регіональний круглий стіл є черговим важливим кроком на цьому шляху в площині налагодження співпраці з правоохоронними органами і спецслужбами сусідніх з Україною держав.

 

Анатолій Матіос нагадав присутнім, що вказані інтеграційні процеси відбуваються у надзвичайно складний для України час, який Верховна Рада України, Рада національної безпеки і оборони України, Генеральний штаб Збройних сил України та провідна наукова установа Національної академії наук України в галузі права – Інститут держави і права ім. В.М. Корецького, обґрунтовано визначили як особливий період.

 

«Україна перебуває на передньому краю боротьби з новітньою світовою загрозою «гібридної війни», що диктує необхідність нових підходів у роботі, насамперед, військових правоохоронних органів, надання їм додаткових повноважень саме у поточний особливий період, координації спільних дій всіх зацікавлених органів»,  – акцентував Головний військовий прокурор.

 

Після короткої характеристики результатів роботи військових прокурорів   з часу поновлення системи військових прокуратур у серпні 2014 року, Анатолій Матіос закликав учасників заходу до об’єднання зусиль вітчизняних правоохоронних органів та відповідних структур іноземних держав, європейських експертів, усіх організацій та осіб, зацікавлених в розв’язанні проблем транскордонної взаємодії, зокрема, з протидії злочинності та узгодженого реагування на міжнародні правопорушення.

 

 

Александр Метельченко