Круглий стіл: Протидія корупційним та іншим правопорушенням у військових формуваннях України

Круглий стіл: Протидія корупційним та іншим правопорушенням у військових формуваннях України

19 вересня 2017 року Національна академія прокуратури України спільно з Генеральною прокуратурою України та Національним університетом оборони України імені Івана Черняховського провели круглий стіл «Протидія корупційним та іншим правопорушенням у військових формуваннях України».

 

 

Відкриваючи круглий стіл, перший проректор Національної академії прокуратури України Микола Якимчук наголосив на важливості тематики, якій присвячено вказаний захід. «Наша мета –  об’єднання зусиль науковців і практичних працівників із визначення проблем, пов’язаних із запобіганням  корупційним, кримінальним, адміністративним та дисциплінарним правопорушенням у військовій сфері, а також реагуванням на їх вчинення. Фактично йдеться про необхідність відпрацювання ефективної стратегії протидії військовій злочинності та науково-методичне супроводження діяльності органів, що покликані здійснювати цю діяльність», – зазначив перший проректор Академії.

 

 

Від Національної академії прокуратури України у роботі круглого столу взяли участь начальник відділу підготовки та підвищення кваліфікації військових прокурорів Микола Туркот, начальник відділу науково-методичного забезпечення прокурорської діяльності у сфері запобігання та протидії корупції Зоя Загиней, начальник відділу науково-методичного забезпечення участі прокурорів у кримінальному провадженні Олександр Гладун, начальник відділу дослідження проблем впровадження практики Європейського суду з прав людини в прокурорську діяльність Вероніка Плотнікова.

 

 

Захід спрямовано на об’єднання зусиль працівників органів, уповноважених протидіяти правопорушенням з ознаками корупції, кримінальним, адміністративним та дисциплінарним правопорушенням у військовій сфері, а також  представників наукових закладів, установ, інших осіб, зацікавлених у розв’язанні цієї проблеми, щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням серед військовослужбовців.

 

У роботі круглого столу взяли участь представники правоохоронних органів, суду, вищих навчальних закладів і наукових установ, науковці, які проводять  дослідження з указаної тематики. До участі у заході долучились військові прокурори, фахівці Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних сил України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Національного антикорупційного бюро України, Національної гвардії України, місії Ради Європи в Україні, представники засобів масової інформації.

 

 

Учасниками заходу обговорювались питання протидії корупційним правопорушенням у Збройних силах України та інших військових формуваннях, запобігання правопорушенням з ознаками корупції у Воєнній організації України, удосконалення діяльності органів, уповноважених протидіяти адміністративним та дисциплінарним правопорушенням у військових формуваннях та правоохоронних органах, в яких передбачена військова служба.

 

 

За результатами проведення круглого столу запропоновано підготувати проекти Законів України про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення, які спрямовані на удосконалення порядку відповідальності військовослужбовців за корупційні правопорушення.

 

Зауважимо, що під час заходу представник Міністерства оборони України вручив Миколі Туркоту відзнаку начальника Генерального штабу України.

 

Александр Метельченко
Александр Метельченко