Робочий візит в Академію правоохоронних органів при Генеральній прокуратурі Республіки Казахстан

Робочий візит в Академію правоохоронних органів при Генеральній прокуратурі Республіки Казахстан

17-19 серпня 2017 року відбувся робочий візит представників Національної академії прокуратури України в Академію правоохоронних органів при Генеральній прокуратурі Республіки Казахстан у м. Астана.

 

Національну академію прокуратури України представляли ректор Іван Присяжнюк, начальник відділу підготовки та підвищення кваліфікації державних службовців органів прокуратури Наталія Наулік, заступник начальника відділу підготовки прокурорів з нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство Олександр Сапін та науковий співробітник відділу міжнародних зв’язків Ігор Клевцов.

 

У ході робочого візиту делегація Академії ознайомилася з особливостями навчання, умовами проживання, матеріально-технічною базою Академії правоохоронних органів, мала можливість поділитися досягненнями у різних сферах своєї діяльності, обговорити актуальні проблеми та виклики юридичної науки, а також були опрацьовані можливості подальшої співпраці.

 

 

Результатом зустрічі стало підписання Меморандуму про взаєморозуміння, що передбачає розвиток співробітництва в галузі підготовки та підвищення кваліфікації кадрів з метою зміцнення законності, правопорядку та підвищення ефективності прокурорської діяльності України та Казахстану.

 

 

Крім того, делегацією було відвідано Генеральну прокуратуру Республіки Казахстан, з метою ознайомлення з її практичною діяльністю. Серед головних досягнень та ініціатив Казахської сторони було виділено створення на базі Генеральної прокуратури РК Центру правоохоронних послуг, де черговими прокурорами здійснюється прийом і консультація громадян, надається допомога в складанні звернень. Ними ж ведеться запис на прийом до керівництва прокуратур усіх рівнів. Відвідувачі можуть отримати інформацію про хід розгляду їх звернення та копії відповідей. На базі центру є можливість безкоштовного звернення громадян до медіаторів, адвокатів, нотаріусів та ряду інших представників державних органів, у випадку, коли питання громадянина не стосується функціональних обов’язків прокуратури.

 

 

Слід відзначити створення нового структурного підрозділу прокуратури – Проектного офісу Генеральної прокуратури РК, головним завданням якого є трансформація застарілої лінійно-функціональної структури на сучасний держорган.

 

 

Також під час ознайомчого візиту в Генеральну прокуратуру РК було оглянуто музей, робочі кабінети та конференц зали. На завершення, сторони обговорили актуальні питання юридичної науки та практики, а також окреслили кроки реалізації положень Меморандуму.

 

Богдан Халімончик
Халімончик Богдан